This modern sofa is made to order. Coated in a deep blue fabric, it sits atop angled and tapered dark finished legs. Although the blue is luxurious, there are other upholstery options available so please inquire for pricing. A perfect fit for a comfortable sitting room.
| Country: | Canada |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New, made to order |
| Materials: | Maple, upholstery |
| Height: | 33.25 in. (84.46 cm) |
| Width: | 87.25 in. (221.62 cm) |
| Depth: | 32.75 in. (83.19 cm) |
| Seat Height: | 20" |
| Condition: | New, made to order |
| Style: | Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy














